Ogród Matyldy ‘Jak rośnie jedzenie’, to ogród warzywno-owocowy, w którym pokazujemy jak rosną i wyglądają rośliny jadalne z naszej strefy klimatycznej.
Ogród został stworzony dla dzieci i nastawiony jest na promowanie wiedzy o roślinach, zdrowe odżywienie, świadomy kontakt z naturą i aktywności na świeżym powietrzu. Matylda oprowadza po ogrodzie, opowiada ciekawostki o warzywach, owocach i ziołach, wskazuje na ważną rolę owadów i małych zwierząt, naturalnych mieszkańców środowiska.
W ramach ‘Klasy Matyldy’ prowadzone są warsztaty tematyczne dla dzieci, rodzin, grup, przedszkoli i szkół, oraz okazjonalne: świąteczne, urodzinowe, eventowe.
Zajęcia uczą poprzez zabawę, rozwijają samodzielność i kreatywność, stymulują do podejmowania zdrowotnych i ekologicznych wyborów. Bezpośrednie doświadczenie przyrody pobudza naturalną ciekawość, uważność i wyobraźnię. Zrozumienie procesu wzrostu roślin, konieczności opieki i współzależności natury z człowiekiem, uczy planowania, przewidywania, odpowiedzialności, systematyczności, cierpliwości i konsekwencji, cech tak ważnych w życiu dorosłym.

Ogród Matyldy znajduje się na terenie Gdańskiego ZOO.